Bedroom to Headphones Vol:2

Partapart bu sene, her sene düzenlediği IndieCity festivalinden bir gün önce, 3 Mart Cuma günü, SAE Istanbul'da Bedroom to Headphones semineri düzenliyor. Bu sene Bedroom to Headphones seminerine Avrupa'nın en büyük dijital müzik distribütör şirketlerinden biri olan Paradise Distribution'un kurucusu Ralph Boege konuşmacı olarak katılacak.

Söyleşi "Dijital dünyada müzik dinleyicilere nasıl ulaşıyor? Şarkılarınızın Spotify, Apple Music, Beatport gibi mecralarda nasıl yer alır? Plak şirketleri ve Distribütörler nasıl çalışıyor? Eserlerin hakları dijital dünyada nasıl korunuyor? Hak sahipleri eserlerinden nasıl gelir elde edebilirler?" gibi konuları kapsayacak. Söyleşide ayrıca "Direct Distribution, monetization & streaming music" konularına da değinilecek.

Paradise Distribution kurulduğu 2006 yılından beri dijital müzik dağıtımı alanında, dünya çapında bilinen plak şirketleri ve mecralarla çalışmaktadır. Paradise Distribution'un kurucusu Ralph Boege, şirketin 10 seneyi aşkın çalışma hayatında uzmanlaştığı monetization, YouTube & Soundcloud kanal yönetimi, online mecralar, plak şirketi yönetimi ve Direct Distribution ile ilgili konularla ilgili konuşacak ve merak edilenleri yanıtlayacak.